Hned druhý den nového školního roku se naši druháčci vydali do místní knihovny. Čekala tam na ně krásně vyzdobená místnost, kde společně přivítali královnu Knihomilu a princeznu Abecedu z Písmenkové říše, které měly děti pasovat na čtenáře.

Nejprve museli dva vybraní druháci prokázat krátkou ukázkou své čtenářské zdatnosti, po které následoval společný slavnostní slib. Nakonec všechny děti královna slavnostně pasovala na „opravdové čtenáře“. Všichni dostali knihu s upomínkovým listem a šerpu s nápisem „Jsem čtenář“. Děti pak jako poděkování královně a princezně zazpívaly písničku a ještě nějaký čas mohly strávit mezi regály s knihami.

Děkujeme moc tetě knihovnici za tuto nádhernou akci i za celoroční spolupráci. Už se moc těšíme na další společné zážitky v knihovně!

Mgr.M.Palúchová

Další fotografie najdete zde