V pátek 27.5. si základní škola ve spolupráci s místními složkami připravila pro děti zábavný den plný her a soutěží. I my z mateřské školy jsme se vydali podívat se, co se to na hřišti, v hasičárně a na Větřáku děje. V hasičárně páni hasiči dětem povyprávěli o své náročné a mnohdy nebezpečné práci, ale hlavně se děti mohly podívat na ukázku hasičské techniky, na skvělá hasičská auta i na kvalitní hasičskou výstroj. U místních zahrádkářů jsme si osvěžili své znalosti o místních stromech, keřích a bylinkách. Laskavé sestřičky od Červeného kříže nám zalepily kdejakou bolístku a my jsme si vyzkoušeli obvazování zranění na plyšovém kamarádovi medvědovi. Místní modeláři nám představili své dokonalé modely letadel. Bylo toho tolik, že na výšlap za myslivci na Větřák jsme se ani nedostali. Nevadí, tak třeba zase příští rok.

Fotky zde