Již čtvrtý rok naše mateřská škola využívá podpory škol z evropských strukturálních fondů formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ. A právě takový projektový den jsme uskutečnili v mateřské škole v úterý 25.5.2021. Do projektu „ Malý zahradník “ jsme si pozvali odbornici z praxe – zahradnici pí. Milenu Košábkovou, která dětem představila různé druhy rostlin, květin, trvalek a bylinek. Vysvětlila dětem, jak se množí, přesazují a pěstují. Děti obdivovaly jejich rozmanitost, vůni, tvary, pestrost, barvy. Samy si vyzkoušely sázení květin do truhlíků, jahůdek a semínek do záhonů. Spolupráce s pí. Košábkovou byla velmi přínosná, dokázala dětem zajímavě i poutavě vše povědět, vysvětlit, ukázat a odpovědět na dotazy.

Děti tak získaly povědomí o ochraně životního prostředí a vlivu člověka na něj. Pochopily , že mohou zasahovat do stavu životního prostředí a ovlivňovat jej. Uvědomují si také estetickou hodnotu květin a práci, která péči o ně obnáší. Díky účasti v projektu malý zahradník jsme zase o kousek dále na cestě k přiblížení dětí přírodě, k poznání jejích úžasných schopností a darů, které nám nezištně poskytuje. Projektový den splnil naše očekávání a už se těšíme , jak si pochutnáme na slaďoučkých jahůdkách, hrášku, ředkvičkách a také na barevné letničky, které budou zdobit okna naší mateřské školy.

Marie Mihalová

Fotky  zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Maly_zahradnik/