Naše aktivity

SRDÍČKOVÝ DEN

Každý den, kdy můžete někomu říct, že ho máte rádi, je dobrý den. A protože my se ve školce máme hodně rádi, celý jeden den jsme si udělali sladce růžový, červený, srdíčkový. Pro naše nejmilejší jsme vyrobili srdíčková přáníčka a srdíčkové lucerničky, ať nám láska stále září. Také jsme mlsali srdíčkové dobroty, hráli jsme srdíčkové hry a naše srdíčka byla plná lásky. Ale nejenom v ten jeden den, ve školce se rádi budeme mít pořád.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Srdickovy_den_u_Kotatek

 

ESKYMÁCKÁ ZIMA

„Daleko na severu je Grónská zem, žije tam Eskymačka s Eskymákem…“

Ve školce sice nežije Eskymačka s Eskymákem, ale máme tu hromadu príma dětí, které můžou být úplně vším, čím chtějí. Třeba sněhuláky, rampouchovými bábami, sluníčky a mrazíčky, …. protože na všechny tyto věci jsme si ve školce hráli. Jako mrazíci jsme venku tvořili barevný led. Když jsme byli rampouchovými bábami, tvořili jsme ledové rampouchy, váleli jsme je z plastelíny a také jsme si o rampouchových bábách zahráli pohádku. Od Eskymáků jsme se dozvěděli pověst o tom, jak vznikl narval a taky jsme si na narvaly zahráli legrační hru. Se sněhovými vílami jsme tančili po oblacích, jako sněhuláci jsme se provalili celou sněhovou plání. A jeden den jsme měli úplně celý sněhově bílý. No řekněte, má se někdo tak krásně a ledově jako my?

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Eskymacka_zima_u_Kotatek/

 

POZOR, JEDOU KOŤÁTKA!

Už to jede, už to sviští,… Všichni z dráhy pryč, protože se z kopce dolů na bobách a na lopatách řítí celá třída Koťátek.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Pozor%2C_jedou_Kotatka/