Naše aktivity/Fotky

KOLOBĚŽKOVÝ DEN

Už to jede, už to sviští! Všichni z cesty pryč, protože teď právě vyrážejí na silnici Koťátka! Ale po silnici jsme jeli jenom malinkatý kousek – jen abychom se

přemístili ze školky na hřiště u školy. Vyzbrojeni helmami, chrániči na kolena a vlastními dopravními prostředky – každý na takovém, na kterém umí jezdit, jsme si užili báječný rychlý den. Na kolech a koloběžkách jsme řádili celé dopoledne. Nejdříve jsme si několikrát objeli sportovní hřiště, ale abychom se na sluníčku neupekli, popojeli jsme o kousek dál do stínu na hřiště fotbalové. Pro malá koloběžková kolečka byl nízký trávník trošku problém, ale protože máme šikovné houževnaté děti, poradily si s tím jako nic. Děti bravurně zvládly slalom mezi kužely, průjezd zužujícími se brankami i podjezd pod snižující se tyčí. Také si společně zasoutěžily v rychlostním závodu kol a koloběžek. Medaili a diplom vyhrává každý, kdo se zúčastní, protože přeci není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a zažít trochu legrace a dobrodružství.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Kolobezkovy_den/

 

AKTOVKOVÝ DEN

Jelikož jsme přišli o skutečný zápis ve škole, alespoň jsme si na něj zahráli ve školce. Jednoho dne si předškoláci přinesli svoje zbrusu nové aktovky a ve školce začala hra „Na školu.“ Po vyzkoušení, co všechno už umíme, jsme se s aktovkami vydali na obhlídku na obecní úřad, vzali jsme to oklikou přes základní školu, kde jsme se podívali do velkých opravdických tříd, posadili jsme se do lavic a dokonce jsme i vyzkoušeli psát na tabuli. Celou školní exkurzi jsme zakončili v první třídě, ať víme, co na nás od září čeká.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Aktovkovy_den/

 

SPINKÁNÍ VE ŠKOLCE

Přiznejme si, že někteří se toho trošku báli, ale hlavně jsme se všichni moc a moc těšili, až to vypukne. O co, že se jedná? Vy to nevíte? V pátek 18.6. navečer se stateční předškoláci sešli ve školce, aby tam sami bez rodičů, pouze s paní učitelkami, zůstali až do samého rána. Zvládli jsme to jako nic!

Zahájili jsme fáborkovanou hrou pro rodiče s dětmi, při které měly děti za úkol sbírat kousky mapy. Když našly všech šest kousků a podařilo se jim poskládat tajemnou mapu, došly k ukrytému pokladu se sladkou odměnou. To bylo ještě s rodiči, ale ty už jsme potom poslali domů a zůstali jsme ve školce sami. Ještě štěstí, že na to, abychom tesknili nebo se báli, vůbec nebyl čas. Čekala nás totiž vodní bitva, párky v rohlíku, hry s míči, honičky, schovávaná, pohádka,… a pak už „Dobrou noc, sladké sny.“ Než se kdo nadál, bylo tu ráno a s diplomem za statečnost odešly naše úžasné děti spokojeně domů. „Dobrou noc.“

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/SPINKANI_VE_SKOLCE

 

KERAMICKÉ VYRÁBĚNÍ

Základní umělecká škola v Napajedlích nenabízí pouze obory hudební, ale také výtvarné. Po hudební návštěvě za námi přijela i návštěva výtvarná – keramické tvoření. Paní učitelka si pro děti připravila tvorbu krásného domečku. Děti si nejdříve zpracovaly keramickou hlínu: hnětly, koulely, mačkaly, válely,… až potom z připravené placičky vykouzlily jejich vlastní originální kouzelný domeček. Celé vyrábění bylo o to příjemnější, že jsme mohli tvořit na venkovní zahradě za krásného slunečného počasí. Keramické domečky se jistě stanou hezkou ozdobou těch skutečných domovů našich dětí.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/KERAMICKE_VYRABENI

 

KOŤÁTKOVÝ KARNEVAL

Pozor, pozor! Nastává jeden z nejzábavnějších školkových dnů! Jaký je to den? No přeci ten karnevalový! Do třídy Koťátek dnes nepřišly děti, ale krásné princezny, kouzelníci, piráti a taky jeden upír. A co se v takové sestavě dá dělat? Jen si hrát, soutěžit a vesele se smát. Po slavnostním zahájení ve třídě nás čekaly venkovní hry a soutěže dle volby dětí. Každý si mohl vyzkoušet, co chtěl. Ať už to byly vodové nebo míčkové závody, prolézání „laserovou“ arénou, házení kroužky nebo chůze po hmatovém chodníčku. Karnevalový den je kouzelným dnem plným překvapení.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Kotatkovy_karneval/

 

TOULKY PO HALENKOVICÍCH

Ve školce jsme probírali krásné téma – Tam, kde bydlím, je můj domov. A náš domov je přeci na Halenkovicích! Víte, že se říká, že je lepší jednou vidět, než stokrát slyšet. Přesně tohoto hesla jsme se drželi a naše báječné Halenkovice jsme prozkoumávali pěkně zblízka. Začali jsme vycházkou na Dolinu ke Kolibě, pokračovali jsme výšlapem na Vrchovici na modelářské letiště a nakonec jsme se ještě vydali úplně opačným směrem na Větřák a na vyhlídku Šárka. Zjistili jsme, že je to u nás na Halenkovicích (které se kdysi dávno jmenovali Alenkovice podle kněžny Alenky, jak už víme) opravdu moc hezké a že jsme moc rádi, že žijeme na tak kouzelném místě uprostřed lesů, kopců a kvetoucích luk.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Toulky_po_Halenkovicich/

 

ZOO LEŠNÁ

Ke Dni dětí jsme ve školce dostali překrásný dárek – výlet do Zoo Lešná! Hned na úvod jsme se dozvěděli ledasco zajímavého o lachtanech, o kterých nám povyprávěl odborník ze Zoo. Věděli jste, že jeden lachtan váží víc než všechny tři paní učitelky dohromady? Pak jsme se přemístili do tropické haly, kde nám přímo nad hlavou lozil čiperný lenochod, který ale vůbec nebyl líný a pomalý. Kdepak! Dělal všechno pro to, aby se dostal na strom na druhé straně chodníku a nakonec se mu to i podařilo. A to už bylo všechno? Ale vůbec ne! Čekali na nás bleskově rychlí rejnoci, vznešené žirafy, tajuplné hyeny, trošku ospalí lvi, těžkopádní sloni, hopkavé veverky,… a taky sladká zmrzlina na osvěžení. To byl ale krásný Den dětí! Škoda, že nemáme svátek každý den.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Zoo_Lesna

JÍZDA NA KONÍCÍCH NA STATKU

Že je na statku spousta krásných zvířátek, to už víme. Vždyť jsme se tam toto jaro byli s dětmi ze školky už jednou podívat. Ale při naší dnešní návštěvě nás čekalo kromě malých kuřátek a kachňátek jedno velikánské překvapení! Teta Alča ze statku nám dovolila povozit se na malém poníkovi Bonnie. To vám ale byla nádhera. Nejkrásnější pohled na svět je opravdu z koňského hřbetu. I když nám dětem stačí i malý poník.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/JIZDA_NA_KONICICH/

 

 

HUDEBNÍ NÁVŠTĚVA VE ŠKOLCE

Děti z Koťátek  rády zpívají a moc se jim líbí, když se ve školce hraje na různé hudební nástroje. Na návštěvu pánů učitelů ze Základní umělecké školy z Napajedel se tedy hodně těšily. A měli jsme se na co těšit! Kytaru jsme poznali jako nic, ale druhý podivně zakroucený nástroj nám už dělal trošku problém. Byl to totiž trombón a dělal náramně krásný randál. Spousta dětí by na něj hned chtěla hrát. Tak v budoucnu uvidíme, jestli se pro nějaké nástroje rozhodnou a kolik se nám na Halenkovicích urodí šikovných hudebníků.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Hudebka_ve_skolce/

 

DEN MAMINEK

Druhá květnová neděle je jedním z nejkrásnějších dnů v roce – naše nejmilovanější maminky mají totiž svátek! A nic nezahřeje srdce maminky tak, jako upřímné dětské přání. Abychom naše maminky potěšili, natočili jsme jim krátké video s pozdravem, tanečkem a krátkou básničkou. A samozřejmě jsme jim vyrobili i malý dáreček a přáníčko. Vždyť bez lásky našich maminek bychom nemohli na světě být ani vteřinku!

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Den_maminek/

 

VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY NA STATEK

Jaro je krásný čas – rostliny se klubou z hlíny, kytky se předhánějí v tom, která bude mít krásnější barvu, ptáčci ladí hlásky a rozezpívávají svět těmi nejkouzelnějšími melodiemi. A do tohoto krásného probouzejícího se světa se rodí nová mláďátka, na která jsme se jedno slunečné dopoledne zašli podívat na místní statek. Nejdřív jsme se trošku polekali všelijakých zvuků ozývajících se na statku všude kolem nás, ale to trvalo pouhou chviličku. Jen, co jsme odhalili, kdo všechny ty zvuky vydává, už jsme se ani trošku nebáli. Krávy na nás moudře hleděly svýma krásnýma očima, malá jehňátka s měkounkým kožíškem se natahovala po dobrotách, které jsme jim přinesli, koníci vesele poskakovali po louce a zvědavě si nás očichávali. Protože jsme šikovné děti, pomohli jsme posbírat vajíčka od slepiček a po dvoře jsme povodili malé koníky – to se nám líbilo ze všeho nejvíc. Život na statku je jedno velké dobrodružství.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Vylet_za_zviratky_na_statek/

 

ZDRAVÉ MLSÁNÍ

Kdo říká, že si ve školce pořád jen hrajeme a nic jiného neděláme? My si sice hrajeme, ale přitom se pořád něco nového učíme. A tak jsme si hráli třeba na kuchaře a moc jsme si u toho pochutnali. A nejenom pochutnali, ale vyzkoušeli jsme si, že přichystat jídlo pro druhé není jen tak. Že dá spoustu práce zjistit, co komu chutná a co ne, že se všechno musí připravit a pak zase uklidit,  že jídlem se neplýtvá a že je důležité, aby jídlo nejenom chutnalo, ale i hezky vypadalo. Naše ovocné špízy vypadaly báječně a byly opravdu k nakousnutí. 

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Zdrave_mlsani/              

  

SRDÍČKOVÝ DEN

Každý den, kdy můžete někomu říct, že ho máte rádi, je dobrý den. A protože my se ve školce máme hodně rádi, celý jeden den jsme si udělali sladce růžový, červený, srdíčkový. Pro naše nejmilejší jsme vyrobili srdíčková přáníčka a srdíčkové lucerničky, ať nám láska stále září. Také jsme mlsali srdíčkové dobroty, hráli jsme srdíčkové hry a naše srdíčka byla plná lásky. Ale nejenom v ten jeden den, ve školce se rádi budeme mít pořád.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Srdickovy_den_u_Kotatek

 

ESKYMÁCKÁ ZIMA

„Daleko na severu je Grónská zem, žije tam Eskymačka s Eskymákem…“

Ve školce sice nežije Eskymačka s Eskymákem, ale máme tu hromadu príma dětí, které můžou být úplně vším, čím chtějí. Třeba sněhuláky, rampouchovými bábami, sluníčky a mrazíčky, …. protože na všechny tyto věci jsme si ve školce hráli. Jako mrazíci jsme venku tvořili barevný led. Když jsme byli rampouchovými bábami, tvořili jsme ledové rampouchy, váleli jsme je z plastelíny a také jsme si o rampouchových bábách zahráli pohádku. Od Eskymáků jsme se dozvěděli pověst o tom, jak vznikl narval a taky jsme si na narvaly zahráli legrační hru. Se sněhovými vílami jsme tančili po oblacích, jako sněhuláci jsme se provalili celou sněhovou plání. A jeden den jsme měli úplně celý sněhově bílý. No řekněte, má se někdo tak krásně a ledově jako my?

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Eskymacka_zima_u_Kotatek/

 

POZOR, JEDOU KOŤÁTKA!

Už to jede, už to sviští,… Všichni z dráhy pryč, protože se z kopce dolů na bobách a na lopatách řítí celá třída Koťátek.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Pozor%2C_jedou_Kotatka/