Naše aktivity

Krmíme ptáčky

Jelikož je zima a ptáčci mají nouzi o jídlo, rozhodly jsme se s dětmi v Beruškách vytvořit pro ně krmítko. Děti si z domova donesly pro ptáčky různá semínka, která jsme zamíchaly do rozpuštěného sádla a obalily v něm roličku z tvrdého papíru a krmítko bylo na světě ! Hotová krmítka jsme pak společně zavěsily na zahradu a nyní už jen pozorujeme jak se k nám slétají ptáčci.

Jaroslava Válková

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Krmime_ptacky/

 

Na severu věčný sníh, pojedeme tam na saních

Daleko na severu je grónská zem, žije tam Eskymačka s Eskymákem…. Takto začíná známá píseň Jaromíra Nohavici, která zněla také naší školkou po celý měsíc. V lednu, když jsme začali plánovat téma o Eskymácích, moc jsme si přáli, aby sníh dorazil i k nám a my mohli na vlastní kůži poznat, jak se žije Eskymákům. Kdo ví, třeba to byly právě děti ze školky, které písničkami a básničkami sněhovou nadílku přivolaly. Ve školce jsme si nejen povídali o tom, jak Eskymáci žili, či žijí dnes, kde bydlí, co jí, ale také o zvířatech, která žijí v polárních oblastech věčného sněhu a ledu. Děti v tématu mohly vnímat, že svět má svůj řád, že je rozmanitý a pozoruhodný, nekonečně pestrý a různorodý jak svět přírody, tak i svět lidí. A jak si to děti užily, můžete vidět ve fotogalerii.

Marie Mihálová

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Na_severu_vecny_snih%2C_pojedeme_tam_na_sanich/

 

Konečně je tady pořádná nadílka

Sněží, sněží, volaly děti ve školce, a protože už ráno viděly naši zahradu zasněženou, nemohly se dočkat, kdy už půjdou ven. A tak se navlékly kombinézy, nasadily čepice a rukavice a hurá do sněhu. Jezdilo se na lopatách, koulovalo, dělali se andělíčci ve sněhu a spoustu dalšího. Do školky jsme se pak všichni vraceli rozesmátí a s pěknými červenými tvářemi. Doufáme, že nám ten sníh ještě chvíli vydrží, abychom si dosyta užili.

Marie Mihálová

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Konecne_je_tady_poradna_nadilka/