Doplňkové aktivity ve školce

Doplňkové aktivity školky

Logopedická prevence

Rozvoj komunikačních schopností a správné výslovnosti provádí paní učitelky – logopedické preventistky: p. uč. Jaroslava Válková, p. uč. Eliška Černochová, p.uč. Ilona Plisková, p.uč. Simona Přílučíková.

Logopedické chvilky zařazujeme vždy během dopoledních činností. Paní učitelky se dětem věnují jak skupinově, tak individuálně. V logopedických chvilkách se věnujeme dechových cvičením, artikulačním cvičením a tzv. gymnastice mluvidel. Činnosti jsou prováděny zábavnou formou a motivovány aktuálními tématy vycházejícími z třídních vzdělávacích programů jednotlivých tříd. 

 

 

Individuální práce s dětmi s odkladem školní docházky

Každodenní chvilková nenásilná práce s dětmi odvíjející se od momentálních potřeb a přání dětí a stávající situace, vedoucí k celkovému rozvoji dětí, k podpoře jejich dovedností, rozumových vlastností, k nápravě drobných obtíží v harmonickém rozvoji osobnosti dítěte.

P. uč. Eliška Černochová a p.uč. Ilona Plisková.

 

 

Solná jeskyně

Prevence onemocnění horních a dolních cest dýchacích v příjemném hrovém prostředí solné jeskyně v Otrokovicích.

 

 

Cvičení pro děti od 1 do 4 let

V rámci 90-ti minutového setkání na půdě tělocvičny ZŠ Halenkovice se děti seznamují s chováním v kolektivu – především s pravidly společenských her, poznávají nové kamarády, protahují svoje energií nabitá tělíčka, učí se báječné pohybové říkanky, vytváří svá první umělecká díla a nabírají spousty dalších zážitků a nápadů. Pochopitelně k doprovodu rodičů či ostatních příbuzných neodmyslitelně patří spolupráce při jednotlivých cvičeních a hrách. Děti jsou odměňovány motivujícími razítky a drobnými sladkostmi. Vede p. uč. Veronika Horková.

 

Centrum pro děti

Centrum pro děti působí při MŠ Halenkovice a je určeno opět těm nejmladším, ale především budoucím školkáčkům, kteří se teprve těší na nástup do školky. Pobyt a hry v prostředí mateřské školky jim zpravidla pomůže k jejich rychlejšímu zařazení do života ve školce, což bylo hlavním motivem zřízení centra. Děti do centra doprovází rodiče či příbuzní, kteří se aktivně zapojují do hraní. Centrum vede p. uč. Veronika Horková.

 

 

 

Sauna

Pravidelné návštěvy místní sauny prospívají dětem v rámci prevence celé řady sezónních nemocí. Pravidelná návštěva sauny má blahodárný vliv na lidské zdraví, celkově posiluje organismus a činí ho odolnějším. Děti v sauně nejsou do ničeho nuceny, je zcela respektována jejich individuální potřeba délky pobytu v sauně stejně jako možnost ochlazení se buď v bazénku nebo pod sprchou s nastavitelnou teplotou vody. 

 

 

 

 

 

…a ještě:

– příznivé klima ve školičce s pěkným a estetickým prostředím
– každodenní aktivity dětí s převládajícími herními prvky k podpoře tvořivosti
– zdravý životní styl se správnou skladbou jídelníčku a dostatečným pitným režimem.

Dnes

  • Pátek 8. prosince 2023
  • Svátek má Květoslava
  • Zítra má svátek Vratislav

Archív článků

Kalendář

Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Počasí

booked.net