Už to jede, už to sviští! Všichni z cesty pryč, protože teď právě vyrážejí na silnici Koťátka! Ale po silnici jsme jeli jenom malinkatý kousek – jen abychom se přemístili ze školky na hřiště u školy. Vyzbrojeni helmami, chrániči na kolena a vlastními dopravními prostředky – každý na takovém, na kterém umí jezdit, jsme si užili báječný rychlý den. Na kolech a koloběžkách jsme řádili celé dopoledne. Nejdříve jsme si několikrát objeli sportovní hřiště, ale abychom se na sluníčku neupekli, popojeli jsme o kousek dál do stínu na hřiště fotbalové. Pro malá koloběžková kolečka byl nízký trávník trošku problém, ale protože máme šikovné houževnaté děti, poradily si s tím jako nic. Děti bravurně zvládly slalom mezi kužely, průjezd zužujícími se brankami i podjezd pod snižující se tyčí. Také si společně zasoutěžily v rychlostním závodu kol a koloběžek. Medaili a diplom vyhrává každý, kdo se zúčastní, protože přeci není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a zažít trochu legrace a dobrodružství.

Fotky zde: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Kolobezkovy_den/