Ve čtvrtek 18. 5. proběhla opět akce s názvem Dětská policie, kterou pro děti pátého ročníku pořádá ve spolupráci s naší školou a Policií ČR MÚ Otrokovice. Paní učitelka vybrala šest dětí, které se této akce zúčastnily.
O půl deváté ráno jsme se s dětmi setkali u místního kostela s organizátorkou akce, paní Žemlovou.
Ta dětem objasnila, jaké doklady musí mít každý řidič u sebe a jaké vozidlo smí na vozovku. Tedy co všechno policisté při prohlídce kontrolují. Asi kolem deváté hodiny za námi přijeli dva policisté ze služebny v Napajedlech. Byli velmi milí, děti si mohly prohlédnout jejich vybavení i vybavení policejního vozidla. Poté jsme se přesunuli k budově Obecního úřadu a tam pak probíhala samotná akce, která trvala zhruba jen hodinu, protože byli policisté odvoláni k nehodě. Ale děti si kontrol i tak užily dost a všichni kontrolovaní řidiči měli vozidlo i doklady v pořádku.
A protože ten den bylo velmi větrno a opravdu velká zima, schovali jsme se na chvilku do vestibulu OÚ, kam nám paní Hladilová a paní Machalová přinesly horký čaj. Ten jsme s chutí vypili a o půl jedenácté už jme byli zpět ve škole.

Blanka Stuchlíková