I přes ne zcela příznivé počasí se dnes konal již 24. ročník Českého dne proti rakovině. Tato sbírka se každoročně koná v květnu, ovšem letošní vývoj pandemické situace, v níž jsme se jako republika nacházeli, nám nedopřál původní termín, a tudíž byla nasnadě tradiční středa v podzimním hávu, tj. 30. září. Přese všechny obtíže jsme na naší škole už druhým rokem tuto sbírku, kterou organizuje Liga proti rakovině, pořádali. Během dnešního dopoledne jste mohli potkat v naší obci, potažmo škole žáky devátého ročníku, kteří vám s úsměvem nabídli žlutou kytičku, jejímž zakoupením jste podpořili onkologicky nemocné, přispěli na výzkum a pomohli nejen v boji proti této zákeřné nemoci, ale také zlepšit kvalitu života onkologických pacientů. Všem za jejich příspěvky jménem svým i jménem pořádající organizace mnohokrát děkujeme!

Pokud jste neměli možnost dnes kytičku zakoupit, nebo jste nepotkali naše deváťáky, můžete přispět i v dalších dnech např. online cestou na webové adrese: https://www.denprotirakovine.cz/.

O celkovém výdělku vás budeme informovat.
Za kolektiv žáků devátého ročníku
Mgr. P. Manová