Adventní čas je časem těšení se a příprav na Vánoce. A nikdo se na Vánoce netěší tolik, jako malé děti. Proto jsme se na ně museli ve školce náležitě připravit.

Všechno začalo příchodem trošku obávané návštěvy. Přišel totiž Mikuláš s andělem a s čertem. Ale my naštěstí ve školce máme samé šikovné a hodné děti, a tak si čert nikoho neodnesl. Kdepak! My bychom mu ani nikoho nedali! Naopak – ještě jsme od Mikuláše každý dostali sladkou odměnu.

Aby nám sladký čas hezky pokračoval, provoněli jsme celou školku perníčkovými vůněmi, když jsme společně vykrajovali, pekli a mlsali dobroučké perníčky.

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na vánoční stromeček, který jsme si společně ozdobili. Tak jako světýlka na stromečku, tak i nám zářila naše dětská očka v očekávání těch překrásných vánočních chvil.

A pak už byly Vánoce za dveřmi a jednoho dne, když jsme se vrátili z procházky, byla pod stromečkem kupa dárků. To bylo překvapení! Kéž by každý den byl tak krásný. Ale kdepak, to může být jen o Vánocích.

O Vánocích má totiž být každý šťastný, veselý a spokojený. Trošku té radosti jsme se snažili předávat dál, a tak jsme pro naše blízké vytvořili líbivá přáníčka a taky dáreček pro maminky a tatínky pod stromeček. Ti se divili, co jsme pro ně dokázali vyrobit! Přáníčka jsme poslední den před vánočními prázdninami roznesli po Halenkovicích. Kde jsme mohli, tam jsme hezky zazpívali a pak už nezbývalo nic jiného, než si popřát: “ Šťastné a veselé Vánoce!“

Vánoční přání od dětí ze školky : https://www.youtube.com/watch?v=Gmgt1XQa93k

Fotky zde: Mikuláš