Dopravní hrátky

Kdybychom si měli jen tak říkat, jak máme správně chodit po chodníku, že se máme před přechodem rozhlédnout, že nesmíme běhat po silnici a spoustu dalších dopravních pravidel, moc by nás to tedy nebavilo. Když jsme si to ale potrénovali společně s Maxipsem Fíkem, Červenou Karkulkou nebo s Křemílkem a Vochomůrkou, hned nás to víc bavilo a taky jsme si to víc zapamatovali. Šikovné tety Verča a Helča z DDM Sluníčko Otrokovice si pro děti v tělocvičně připravily celou řadu stanovišť motivovaných pohádkovými postavičkami. Děti si tak natrénovaly chůzi po přechodu, zaparkovaly auta podle pokynů do garáže, jezdily jako autíčka a dávaly při tom pozor na barvičky ze semaforu, poznávaly značky nebo dokonce rozlišovaly podle sluchu, o jaký dopravní prostředek se jedná. Děti úkoly moc bavily a dá se říct, že to byla jedna velká jízda.

Fotky zde