Rozsvěcování vánočního stromečku

V sobotu 26.11. jsme se s dětmi ze školky sešli před obecním úřadem, abychom pomohli s důležitou věcí – rozsvítit vánoční stromeček a přivolat vánoční čas. Vzpomínáte si ještě, na jakou událost jste se jako děti těšili nejvíce? Samozřejmě, že na Vánoce. A i když se doba v mnohém změnila, jsou věci, které se nemění. Jednou z nich je třeba těšení se dětí na Vánoce. Těší se všichni – velcí i malí. Ale ti malí přeci jen o něco více. Aby nám to těšení se na Vánoce rychleji uběhlo, snažíme se ve školce čas čekání si všemožně zkrátit. Třeba písničkami, básničkami a veselými tanečky. A něco málo z toho jsme předvedli i u stromečku. S písničkou a s básničkou jsme netrpělivě očekávali příjezd Martina na bílém koni, s říkankou jsme vyhlíželi andílky, kteří nás stráží z nebe a nakonec jsme se s veselým tanečkem pustili i do strojení vánočního stromečku.

Mikuláš ve školce

Ve školce začalo se nenápadně proslýchat,

že prý má brzy přijít Mikuláš.

Což o to, s Mikulášem problém není. Čert – to je jiné nadělení.

I když má prý s sebou anděla ( to jen aby zlobidla to věděla).

A tak přišli a někteří se báli velice.

Pro jiné to byla obyčejná čtveřice,

kde pod kostýmem schovaly se z obecňáku tety

a čert – to prý byl školník, prozradily ho totiž boty.

I tak jsme ale z plna hrdla zpívali,

abychom zlost a zlobu z školky vyhnali.

Mikuláši, ať pravý jsi a nebo jenom v kostýmu,

přijď příště zas, už teď my těšíme se na zimu!

Fotky zde