Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 16. června se děti a jejich nejmilejší maminky, tatínkové a ostatní příbuzní a známí sešli slavnostně naladění v sále Obecního úřadu Halenkovice. Konala se totiž významná událost v životech školkových dětí – pasování předškoláků na školáky. Jelikož letošní třída předškoláků je plná energie, secvičili s paní učitelkami živelné aktivní pásmo inspirované přírodními živly.  Na pódium vtrhly jako divoká bouře za zvuků hudby Antonia Vivaldiho – Letní bouře, ovšem v moderním podání s elektrickou kytarou. Děti rozvířily horký letní vzduch tancem s pet lahvemi naplněnými vodou až se obecní úřad otřásal. Následně přišlo zklidnění za zvuků deště a rockové hudby, při kterém děti měly možnost se více pohybově vyjádřit. Kdo by po těchto skladbách měl ještě pochybnosti o kvalitách našich dětí, povyprávěly holčičky básničku Jiřího Žáčka – K čemu jsou holky na světě. A aby to klukům nebylo líto, přispěli i oni básničkou Jiřího Žáčka – Páni kluci jsou tu k tomu, aby svět byl veselý … Celé pásmo pak děti završily písní o zlaté rybce, ve které vyjádřily přání, aby zde byly rychle prázdniny (což se jim velmi rychle splnilo). A pak už se stala ta dlouho očekávaná věc – pasování na školáky! Kdo odvážně prošel dešťovou balonkovou branou, ten mohl být povýšen do stavu školáckého! Nezbývá tedy než našim milým dětem popřát, ať jim celý život prší jen štěstí, ať se jim i bez zlaté rybky splní tisíce přání a ať těch bouří, z nichž jedna opravdová se jim jejich tancem podařila přivolat, ať je těch životních bouří co nejméně!

Fotky zde