Odpoledne s maminkami u Žabiček

Ve čtvrtek 19. května se konalo ve školce Odpoledne pro maminky. S radostí a nadšením jsme se těšily, co na nás ve školce od dětí a paní učitelek čeká. Více jak hodinka společného času byla vyplněná malováním, básničkami, zpěvem, tvořením, hrami, dárečky, ale hlavně radostí, smíchem a rozzářenýma očima našich dětí, ale i nás dospělých. Bylo milé nakouknout pod pokličku, jak paní učitelky s dětmi ve školce pracují a myslím si, že se maminky a jeden tatínek, díky hrám jako Posuň lano, Přesaď se či Slep se, vrátili zpět do dětských let a byly si se svými dětmi ještě blíž. Paní učitelky dělají svoji práci opravdu s láskou a nadšením, což bylo vidět na zapálenosti dětí ukázat, co se naučili. Velké díky za toto krásné odpoledne.       Maminka Jana

Fotky zde

Odpoledne s maminkami u Ježečků

Ve středu 18. května jsme byly pozvané na Odpoledne s maminkami. Čekalo nás nejedno překvapení.
Nejdříve jsme si s dětmi vzájemně barvou namalovaly ruce a pak je obtiskly na papír s básničkou, který jsme pak dostaly zalaminátovaný. Bude tak tvořit milou vzpomínku na tento den.
Pak jsme společně pískovaly srdíčko. Pískování barevným pískem je relaxační metoda malování obrázku, kdy postupně odlepujete části obrazce, na který pak nasypete barevný písek, který se tam hned nalepí. Vytvoří se tak originální obrázek, vždy krásně vymalovaný. Osobně jsem si tuto metodu chtěla vždy vyzkoušet, takže určitě si koupím písky domů, protože dcerka mě nenechala a chtěla vše sypat sama.

Pak děti vytvořily kruh a společně zarecitovaly pár básniček, které se naučily s paními učitelkami.
A následovalo asi největší překvapení, děti nám přinesly zmrzlinový pohár, který sami ozdobily ovocem.

Děkujeme za krásné odpoledne ve školce.          Maminka Naďa

Fotky zde

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Po dvouleté odmlce se opět naši žáci zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů, která se konala 16. května v areálu Dopravního hřiště v Malenovicích. Naši školu reprezentovali:

1. kategorie – mladší žáci: Hannah Kovalovská, Lucie Mikešová, Michal Červinka, Maxmilián Frolík
  2. kategorie – starší žáci: Petra Mrázková, Johana Hladilová, Vít Holejšovský, Martin Jančík.

Soutěž obsahovala tyto disciplíny: test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, pravidla provozu na pozemních komunikacích v praxi ve formě jízdy po dopravním hřišti,  jízdu zručnosti na kole, zásady poskytování první pomoci.

Obě naše družstva se umístila na krásném 3. místě. Tímto jim chci ještě jednou gratulovat a poděkovat za svědomitou přípravu.

Mgr.Petra Barcuchová