Ekocentrum Doubek

Někdy je hezké se na chvíli jen tak zastavit, zavřít oči a zaposlouchat se do zpěvu ptáků. Zkuste to a budete překvapeni, jak moc se svět kolem vás rozezpívá. I kolem nás se rozezpívala spousta ptáků, když jsme na chvilinku zavřeli naše upovídané pusinky, zamhouřili oči a naslouchali jen tak ušima. Uslyšeli jsme sýkorky, kukačku, drozda, veselého kosa, včelky,… A do toho kolem nás voněly rozkvetlé stromy, vítr nám cuchal vlásky a my jsme na malou chvíli byli tichou součástí přírody. To všechno se nám přihodilo kousek od školky v Ekocentru Doubek u Svatých. Milé tety nás přivítaly na jejich dvorku kousek od lesa, kde pro děti připravují celou řadu ekologických výukových programů. Pro nás vybraly program: Z ptačí perspektivy. Děti se vžily do několika druhů ptáků, pomocí dalekohledů prozkoumaly jejich tělesné zbarvení, tvar těla, seznámily se s potravou, kterou se živí. Navíc ptáčkům pomohly vytvořit různé typy hnízd z rozmanitých materiálů.

Tento program následně tety z ekocentra předvedly i na zahradě mateřské školy pro mladší věkovou skupinu dětí. Ptáčci totiž zpívají úplně všude. Stačí se jen zastavit a na chvíli se zaposlouchat. Tak se nenechte dvakrát pobízet a taky si to zkuste.

Fotky zde