V Brně bylo fajn

V pondělí 1. 11. 2021 se žáci páté a šesté třídy vydali na exkurzi do Brna. Cesta po dálnici pěkně ubíhala a po chvíli jsme se ocitli u planetária na Kraví hoře v Brně. Ještě před návštěvou hvězdárny si žáci mohli projít vědeckou stezku, kde se nachází exponáty jako je krasohled, kaleidoskop, planetární siloměr nebo pixelová stěna. V 10.30 hod. byl pro nás připraven zhruba hodinový program na téma Cesta Sluneční soustavou. Na hvězdné obloze nám byly představeny vesmírné objekty, souhvězdí, planety a měsíce. Mnozí si také na památku v astronomickém obchůdku koupili nějaké suvenýry. Po krátké přestávce na svačinu nás ještě čekala procházka kolem hradu Špilberk. Počasí nám poměrně přálo a odměnou za výstup do kopce byl nádherný výhled na město Brno. Po prohlídce nádvoří a všech možných zákoutí hradu nás čekal autobus, kterým jsme se vrátili zpět domů.

M. Palúchová, P. Gabrielová, L. Lízal