Drakiáda

V sobotu 9. října 2021 zajistil Letecko modelářský klub ve spolupráci s MŠ a ZŠ pro děti a rodiče krásné odpoledne.

Na modelářském letišti na Vrchovici se děti s rodiči zapsali a vypustili svého dráčka. Počasí bylo krásné, sluníčko hřálo, pofukoval větřík a děti i rodiče si užívali dračí rej. Účast byla opravdu veliká. Porota pozorovala všechny dráčky i děti a neměla to vůbec lehké. Všechny děti dostaly krásné diplomy a sladkou odměnu. Na modelářském letišti bylo vše jako vždy dokonale připravené. Doufáme, že se můžeme těšit na další spolupráci.

Tímto způsobem moc děkujeme modelářům za velmi vydařenou akci.                 Veronika Horková

Exkurze do Pálenice

„Jablíčko se kutálelo, vůbec ho to nebolelo, podívej se, jak se koulí, nemá ani jednu bouli!“ Podzimní čas nám přikutálel celou hromadu jablíček, hruštiček, švestiček, oříšků a spousty dalších dobrot. Ale co s nimi všemi dělat? Jak zpracovat různé druhy podzimního ovoce nám poradili v místní pálenici. Z jablíček se dá udělat nejenom výborný mošt, jehož přípravu jsme viděli na vlastní oči (a slyšeli na vlastní uši), ale také báječná sladká povidla. A ta se dají dělat i z hrušek, švestiček a představte si, že i z čokolády – mňam. A co se stane s jablíčky, ze kterých se vymačká všechna šťáva? Jablečnou drtí se nakrmí zvědavé ovečky, které nás celou dobu, co jsme mlsali, pozorovaly zvědavě za plotem.

Začátek roku u Krtečků

Ve třídě Krtečků – nejmenších dětí ze školky, si začátkem školního roku teprve na všechno zvykáme a nejvíc na to, že jsme bez maminek a tatínků (což pro nás není vůbec lehké). Musíme se toho spoustu naučit – seznámit se se všemi novými dětmi, s paní učitelkami, s novými prostory, se spoustou hraček, učíme se hezky si společně hrát a být dobrý kamarád. No není to jednoduché, ale my to společně určitě dokážeme! Naše seznamování nám ale bohužel kazí velká nemocnost dětí. Ale my určitě i všechny bacily zaženeme a už se ve školce budeme mít jenom krásně usměvavě.             Veronika Horková