Dinosauři ovládli nejenom Obchodní dům Zlín

Září bylo ve znamení dinosaurů. Kde? No přece u třeťáků 😊.

Ti se jeli podívat do Zlína na to, jak dinosauři doslova ovládli Obchodní dům. Prohlédli si největší tuzemskou výstavu obrazů malíře Zdeňka Buriana v nové Galerii Desítka na střeše „Obchodňáku“ a obdivovali také exponáty pravěkých zvířat. Nechybělo společné fotografování a sladké pokušení v podobě zákusku či zmrzliny. Volný čas při čekání na autobus strávily děti na dětském hřišti v parku. A proč ne? Když bylo tak krásně!

Ve škole si žáci v rámci českého jazyka zopakovali abecedu, řadili názvy dinosaurů podle abecedy a seznámili se také s některými knihami, které ilustroval Zdeněk Burian. V hodinách výtvarné výchovy měli možnost zahrát si na malíře a „okusit“, co taková práce asi obnáší. Pokusili se výtvarně ztvárnit nové druhy dinosaurů, které ještě nikdy nikdo neviděl. A pokud jste zvědaví a chcete tyto dinosaury vidět, můžete se podívat do naší galerie.

Dalším zářijovým překvapením bylo promítání filmu v 3D kině u nás ve škole. No a aby dinosauři neutekli a alespoň chvíli s námi ještě ve třídě zůstali, tak v rámci pracovních činností vytvářely děti ve skupinkách svůj malý „Dinopark“.

A kdo chtěl, tak mohl využít i volný čas o přestávkách. K dispozici bylo tematicky zaměřené pexeso a také puzzle.

Odkaz na fotografie:

Marta Skýpalová