Beseda v knihovně Napajedla

V pondělí 21.6. se prváčci společně s paní knihovnicí Pavlínkou Bieberlovou vypravili autobusem do Knihovny v Napajedlích. Paní knihovnice měly pro děti připravený moc krásný program. Vyslechli jsme si povídání o knihovně, roztřídili jsme zvířátka do správných domečků a s paní knihovnicí si přečetli knihu Petra Horáčka O myšce, která se nebála. Na závěr děti zdramatizovaly pohádku Boudo budko, kdo v tobě přebývá.

Nahlédli jsme také do Muzea hraček, kde si děti mohly se zvířátky zahrát hru Člověče nezlob se.

Výlet se nám moc vydařil a velké poděkování patří Pavlínce Bieberlové za pozvání a organizaci celé akce. Těšíme se na další spolupráci s místní knihovnou po prázdninách ve druhé třídě.

T. Abrahámová

Zoo pohledem prváčků

Děti z první třídy se dne 17.6. vydaly na dlouho očekávaný výlet do Zoo Lešná Zlín. Za zvládnutí první třídy si odměnu všichni zasloužili. Viděli jsme spoustu zvířátek a dozvěděli se nové zajímavosti o lachtanech, vydrách a rejnocích, které nám předala paní ošetřovatelka. Na závěr si děti koupily malý suvenýr na památku.

Další dny ve škole se také nesly v duchu tématu zvířátek v Zoo. Děti malovaly zvířátka temperami, plnily úkoly z českého jazyka a matematiky, které si pro ně připravil lev, velbloud, plameňák nebo lenochod.

Celý projekt jsme uzavřeli vytvořením knížky s názvem Moje kniha o Zoo, která dětem zůstane na památku.

T. Abrahámová