Změna v testování dětí a žáků

Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví se s účinností od 3. 5. preventivní antigenní test dětí, žáků i zaměstnanců školy v základní i mateřské škole bude provádět pouze jedenkrát týdně a to první den osobní přítomnosti dítěte nebo žáka ve škole v daném týdnu.

PaedDr. Marie Kašíková
ředitelka ZŠ a MŠ Halenkovice

Konverzační soutěž v anglickém jazyce.

Koncem února proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěž letos proběhla netradičně online, jak už jsme si ostatně zvykli. Několik odvážných žáků 7. a 6. ročníku si vyzkoušelo povídání na různá témata. Bavili jsme se o rodině, jídle, volném čase, sportu a samozřejmě o typickém anglickém tématu – o počasí.
Děkuji všem účastníkům za odvahu a ochotu udělat něco navíc. Vážím si snahy Amálie Michaely Hradílkové, Beaty Petrášové, Leony Prokopové, a Milana Koutného ze 7. ročníku, a dále zejména žáků 6. ročníku Jany Barbory Baránkové, Petry Mrázkové a Michaela Jana Vilímka.
Mgr. Dagmar Dudíková