Opravy v mateřské škole

Na letošní hlavní prázdniny byla z důvodu nevyhovující, zastaralé a v některých případech už i nebezpečné elektroinstalace naplánována rekonstrukce rozvodů elektrické energie ve starší části mateřské školy včetně nových zásuvek, vypínačů a dalšího zařízení.

Vedení ZŠ a MŠ Halenkovice řešilo na schůzce s elektrikáři, zda se vůbec tato plánovaná akce stihne provést během obvyklého uzavření školky o hlavních prázdninách. Dle slov vedoucího firmy RYVA ELEKTRO bude třeba prodloužit dobu uzavření MŠ, pokud mají být realizovány mimo elektroinstalace také nové rozvody zabezpečovacího systému, výmalba rekonstruovaných prostor, úklid a nastěhování nábytku.

Proto jsme využili rozhodnutí vlády ČR o uzavření mateřské školy od 1. března z důvodu zhoršení situace v souvislosti s onemocněním COVID-19 a oslovili elektrikářskou firmu s dotazem, zda by bylo možné uskutečnit alespoň část plánovaných prací už v měsíci březnu. Ve čtvrtek 4. března byla provedena obhlídka všech míst v mateřské škole, kde by měly být provedeny opravy. V pondělí 8. března zahájili elektrikáři práce související s  rekonstrukcí elektroinstalace. Ještě před tím zaměstnanci mateřské školy operativně vyklidili prostory, ve kterých se bude sekat, bourat, tahat nová kabeláž, malovat a další činnosti. Se stěhováním těžších kusů nábytku pomáhal pan školník.

Práce byly složitější o skutečnost, že nebyla k dispozici žádná projektová dokumentace z doby, kdy se elektroinstalace v mateřské škole prováděla.

V týdnu od 8. 3. do 12. 3. nastoupili také pracovníci, kteří provedli modernizaci zabezpečovacího systému. Našim požadavkům vyhověla i malířská firma Vašíček a ke konci týdne zahájila práce s odstraněním mnoha vrstev starých výmaleb tak, aby mohla být provedena kvalitní nová výmalba rekonstruovaných prostor.

Protože v současné době nevíme, kdy se znova mateřské školy otevřou, bude elektroinstalace v dalších prostorách dokončena o hlavních prázdninách, kdy plánujeme rekonstrukci elektrických rozvodů i na 1. stupni základní školy ve staré škole, kde je situace s elektřinou podobná jako v MŠ.

Velmi oceňuji vstřícné a operativní jednání výše zmíněných firem, které přispělo k tomu, že s největší pravděpodobností nebudeme muset prodlužovat uzavření halenkovické školky o hlavních prázdninách.

Přikládáme několik aktuálních fotografií z probíhajících prací.

PaedDr. Marie Kašíková, ředitelka ZŠ a MŠ Halenkovice