Podzim je obdobím sběru voňavých, sladkých plodů. I my ve školce jsme se pustili do jejich objevování – nejenom vůní, ale i chutí, tvarů, … různých druhů ovoce i zeleniny. Nejvíce nám samozřejmě chutnala sladká, voňavá jablíčka. Děti ze třídy Koťátek si z jablíček upekly jablečný dort a děti ze třídy Berušek upekly šťavnatý jablečný koláč. Nejenom, že jsme krásně provoněli celou školku, ale hlavně jsme si báječně pochutnali.

Abychom si o podzimních plodech jen nevyprávěli a neukazovali jsme si je pouze ve školce, ale abychom si všechno, co jsme se dozvěděli, náležitě prožili, vydali jsme se na výlet do místní moštárny. Sluníčko nám svítilo do kroku, byl krásný teplý podzimní den a nám po cestě, kterou jsme absolvovali pěšky, náležitě vytrávilo. Naštěstí pro nás bylo, za dodržení hygienických podmínek, připraveno sladké pohoštění: jablečná, hrušková a nugetková povidla v podobě malých jednohubek a samozřejmě osvěžující mošt.

Kdopak by si pomyslel, že se z jablíček dá udělat taková spousta skvělých věcí? My už to teď víme a těšíme se na příští podzimní úrodu!  FOTKY ZDE: https://mshalenkovice.rajce.idnes.cz/Za_jablecnou_vuni/