V úterý 30. 4. 2019 se žáci 6. a 7. třídy zúčastnili výchovného koncertu „Co je to instrumentace?“ v Kongresovém centru ve Zlíně. Program uvedla Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Vojtěcha Spurného.
Žáci si poslechli krátké hudební ukázky různých skladatelů např. Mussorgskij, Bach, Vivaldi, Smetana, Ravel, Gershwin atd. s průvodním slovem dirigenta. Dozvěděli jsme se, že zvuk každého hudebního nástroje má svoji barvu a odstín, že některé hudební nástroje spolu zní lépe, než jiné a jak je vhodně mezi sebou kombinovat.
Poznali jsme, jak mnoho práce dá napsat hudební dílo pro orchestr a na co všechno se musí myslet, aby se výsledná hudba posluchačům líbila. Snad se nám bude po návštěvě tohoto koncertu orchestrární hudba poslouchat s větším porozuměním, než tomu bylo dosud.
Eva Sattková