Den 4.12.2020 jsme s prváčky prožili slavnostně. Děti jsou moc šikovné a všichni už čteme z našeho krásného slabikáře, kterým nás provází stonožka Agáta. Proto jsme v naší škole uspořádali v pátek 4.12., ve spolupráci s knihovnou Halenkovice, slavnost slabikáře. Děti musely nejdříve nalézt ukryté indicie, aby mohly najít poklad, ukrytý podle pověsti v okolí Halenkovic.

Tuto krásnou akci si děti moc užily a odešly domů spokojené  a plné zážitků. Už nyní se těšíme na další návštěvy místní knihovny a vzájemnou spolupráci.

Naše velké poděkování patří Pavlínce Bieberlové, za pečlivou přípravu krásného programu, náročnou organizaci ztíženou rekonstrukcí obecního úřadu a neskutečně obrovskou trpělivost s dětmi.

Dopoledne jsme zakončili přivítáním družiny Mikuláše s andílkem a čertem. Všechno dobře dopadlo. I největším hříšníkům bylo odpuštěno a děti mohly odejít plny zážitků.

Tereza Abrahamová