Žáci naší školy se již tradičně zúčastnili preventivních programů, který nám nabízí Policie ČR.
Program POLICISTA JE NÁŠ KAMARÁD byl určen pro žáky 2. třídy. Byla jim v něm představena Policie ČR, rozdíl mezi pořádkovým a dopravním policistou ,připomněli si pravidla bezpečného chování v silničním provozu a postup při používání linky tísňového volání.
Žáci 5.A a 5.B vyslechli program (NE)BEZPEČNÝ INTERNET zaměřený na nebezpečí spojená s používáním komunikačních prostředků /sociálních sítí. Dostali preventivní doporučení, jak se nestát obětí protiprávního jednání a co dělat, když se stanou obětí internetové kriminality.
Žáci 8.třídy řešili téma TRESTNÍ ODPOVĚDNOSTI MLÁDEŽE. Dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi přestupkem a trestným činem, jaké jsou nejčastější druhy protiprávního jednání, se kterými se mladí lidé můžou setkat a jaká je jejich legislativní úprava.

Mgr.Hana Čechová