Poslední den před vysvědčením čekalo na žáky 1. – 4. třídy zajímavé a poučné dopoledne. Do školy přijeli zástupci preventivního oddělení Policie ČR a Městské policie Napajedla. Všechny děti bedlivě a tiše poslouchaly zajímavosti o jejich práci.  Policisté také předvedli všechno své vybavení – pouta, ochranné přilby, štíty, vybavení zásahové jednotky, neprůstřelné vesty a  spoustu dalších  nezbytností. Děti si mohly  zblízka prohlédnout  policejní vozidla, jejich vybavení i se do nich posadit. Po zodpovězení spousty otázek se dětmi rozloučili malým dárkem. Součástí povídání bylo i průběžné preventivní poučení, jak se bezpečně chovat doma i na ulici, jak se zachovat v určitých ohrožujících situacích a jak si bezpečně užívat očekávaných prázdnin.

Hana Čechová

Fotky