Ve čtvrtek 17.10. se naše třída sešla po vyučování v místní Halenkovické knihovně na obecním úřadu. Natěšené dětičky přicházely vybaveny věcmi na spaní a dobrými buchtami k občerstvení. Tématem našeho nocování byl příběh knihy Karlík a továrna na čokoládu známého britského spisovatele Roalda Dahla. Všichni jsme se usadili v útulné knihovničce a společným čtením knihy pronikli do kouzelného příběhu chlapce Karlíka Bucketa, jehož tajným snem a přáním je vyhrát jedinečný kupon, který opravňuje šťastlivce k prohlídce místní továrny na čokoládu pana Williho Wonky. Příběh nás všechny pohltil, každý chtěl kousek přečíst, stránku za stránkou jsme se prokousali celou knihou. Když všichni získali zlatý kupon, lákalo nás nahlídnout do tajemství výroby výborné Wonkovy čokolády a tak jsme se vydali na prohlídku továrny, kde nás čekalo několik překážek a úkolů. Kouzelné tajemno nás příjemně obklopilo. Když už se některým zavírala očka, vydali jsme se ještě hledat tajemství zahalené v sladkém pokladu, který byl velkou odměnou pro všechny odvážné nocležníky. Zbývalo najít svůj spacáček, pohodlný pelíšek, zavřít očka a nechat si něco hezkého zdát. Ráno po probuzení jsme se rozespale vydali do školy za pátečním vyučováním. Nebylo by nám zdaleka tak dobře, nebýt obrovské podpory maminek, které nám upekly spousty výborných buchet, za což jim patří velké děkujeme. Hlavní a zvláštní poděkování patří paní knihovnici Pavlínce Bieberlové, která nás do knihovny pozvala, velmi mile nás přivítala, připravila nám krásný program a postarala se o naše hladová bříška. Jen díky ní nám bylo v knihovně velmi útulno, milo, hezky a příjemně. Teto Pavlínko, moc děkujeme, rádi vzpomínáme a těšíme se na další společně strávené chvíle.

Čtvrťáci s paní učitelkou Terezkou a Simonkou.

Fotky na Rajče