23. 4. se na naší škole poprvé slavil „Den Země“. Zapojili se i žáci 5. třídy. Názory některých z nich na tento den si můžete přečíst níže.

„Den Země je jednou za rok,
tak na to má plný nárok.
Země se nám ustrojila,
je moc pěkná, nádherná.
My ji máme všichni rádi.
Usmějte se kamarádi!
Je to velká senzace.“ (Veronika Dobrozemská)

„Na Den Země jsme šli do čističky odpadních vod, po cestě jsme viděli petrklíče, kokošku pastuší tobolku a pak jsme krmili zvířata na malém statku. Hledali jsme kešky, pak jsme plnili úkoly, co pro nás nachystala 9. třída. Moc se mi to líbilo.“ (Adriana Janušková)

„Bylo to dost hustý. Líbila se mě ta příroda a zvířata. Jeden pán nám vyprávěl o odpadních vodách, tokách. Chtěl bych, aby to bylo příští rok.“ (Daniel Trnavský)

„Chtěla bych, aby to bylo každý rok. Deváťáci to připravili hodně dobře.“ (Kateřina Železníková)

„Cesta k čističce mě bavila. Jak jsme tam došli, tak to tam trochu smrdělo.“ (David Fischer)

„Den Země byl úžasný. Deváťáci nám připravili na hřišti různé stanoviště. Řešili jsme různé hádanky atd. Chtěl bych, aby tato tradice byla do budoucna. Úžasné.“ (Milan Koutný)

„Překvapila mě čistička. Zaujala mě soutěž. Dobrý nápad zavést Den Země.“ (Jiří Chrenčík)

„Bylo super, že jsme se prošli a poznali nové rostliny.“ (Lukáš Šalášek)

„Mohli jsme si prohlédnout čističku. Já bych to chtěl i příště.“ (Adam Zdráhal)

„Bylo dobré, že nám deváťáci udělali príma soutěž na hřišti. Chci, aby tato tradice byla dál. Moc se mi líbil den venku.“ (Adéla Horková)

„Bylo to super. Chci, aby to bylo navždy. Moc se mi to líbilo.“ (Beáta Petrášová)

„Byli jsme v čistírně odpadních vod, hledali jsme kešku. Líbilo se mi, jak jsme krmili zvířata. Nejlepší bylo, jak deváťáci vymysleli program na hřišti.“ (Ondřej Karbowiak)

„Bylo to skvělé. Chtěla bych to i příští rok. Nevím, co se mi líbilo nejvíc. Procházka, stanoviště, exkurze nebo hraní vybíjené a fotbalu. Asi vybíjená, ta mě baví nejvíce.“ (Sandra Kulíšková)

„Šli jsme k čistírně odpadních vod. Hledali jsme kešku. Líbil se mi program s 9. třídou. Do budoucna bych chtěl výšlap.“ (Štěpán Abrahám)

„Mě zaujalo, že jsme hledali kešku, kterou jsme stejnak nenašli. Že jsme poznávali různé rostliny. Pak pro nás deváťáci připravili mega dobré akce, různé poznávačky. A chci, aby to bylo i příští rok. „ (Melisa Holásková)