Kolikpak asi ve školce máme budoucích hudebních virtuosů? Těžko říct, ale po návštěvě ze Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného v Napajedlech rozhodně ve školce máme spoustu hudebních nadšenců. Kytaru, kterou s sebou přinesla paní učitelka, děti poznaly hned. Ale netušily, jaké kouzelné tóny kytara umí vydávat. Že umí být chvíli smutná, chvíli veselá, chvíli si zpívá společně s kamarády a zničeho nic to dokáže „rozjet“ na plné kolo. Děti si hned vyzkoušely, jestli by jim to na kytaru šlo a podařilo se jim doprovodit kamarády při zpěvu. To bylo překvapení, že něco takového dokáží. Ale co teprve, když pan učitel zaburácel na trombón. Děti nadšeně pištěly, poskakovaly a jediný tón stačil k ohromujícímu potlesku. Pan učitel sice dětem tvrdil, že hrát na dechové nástroje je docela těžké, ale všichni, kteří si to vyzkoušeli, prošli na výbornou. Takže kdoví, ale možná se opravdu za pár let dočkáme nějakých slavných hudebních virtuosů z Halenkovic.

Fotky zde