V únoru tohoto roku vznikl na naší škole „EKOTÝM“. Dobrovolníci z řad žáků (v tomto školním roce 5., 6. a 7. tř.) se začali scházet, začali plánovat a organizovat aktivity. Vše je dobrovolné a vlastní iniciativa žáků, nikdo není nucen. Schůzky ekotýmu probíhají minimálně 1x za měsíc, ostatní dle potřeby.
Členové ekotýmu v tomto školním roce jsou:
Štěpán Abrahám, Adam Zdráhal, Adéla Horková, Beáta Petrášová, Karolína Karla Kunčarová, Sandra Kulíšková, Melisa Holásková, Jan Gajdošík, David Sihelský, Milan Koutný, Denisa Spáčilová, Lukáš Šalášek, Jiří Chrenčík, Amálie Hradílková, Jana Berzedyová, Aneta Kučerová, Lukáš Rezek, Vít Gabrhelík a Jaromír Trvaj.
Jedna z prvních aktivit byla krmítka pro ptáčky. Žáci oslovili sponzory a získali finanční hotovost, která byla využita na nákup jednoho krmítka. Vzhledem k tomu, že krmítka nejsou levnou záležitostí, rozhodl se jeden člen ekotýmu – Adámek Zdráhal – že se domluví doma s dědečkem a jedno krmítko vlastnoručně vyrobí. Děkujeme tímto panu Zapletalovi za jeho aktivitu a ochotu nám pomoci. Další sponzorské dary poskytlo SRPŠ a firma Chovatelské potřeby Milan Hejda z Napajedel (krmení pro ptáky na zimu). S instalací krmítek v okolí školy nám ochotně pomohl pan školník Grebeníček. Průběžnou kontrolu krmítek zajišťovali dobrovolníci z našich řad – Adam Zdráhal a Štěpán Abrahám.
Všem patří ještě jednou poděkování.
Marta Skýpalová