MODERNIZACE ODBORNÉ UČEBNY FYZIKY – CHEMIE

Předmětem projektu je modernizace odborné učebny ZŠ Halenkovice (přírodovědná) včetně modernizace vybavení. Projekt je navázán na klíčovou kompetenci přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi. V rámci projektu je pořízeno vybavení a didaktické pomůcky.

Projekt řeší problematiku absence odborné učebny. Potřeba modernizace odborné učebny Základní školy Halenkovice, p. o. řeší vícero problémů a je nezbytná především z následujících důvodů ve vztahu k těmto problémům a řešeným aspektům. Modernizace učebny přírodních věd je podstatnou částí v rámci předkládaného projektu, a to z důvodu stávajícího nevyhovujícího stavu její technických dispozic a absenci moderních výukových metod. V rámci modernizace odborné učebny pro přírodní vědy s důrazem na pořízení moderních digitálních technologií jsou v prostorách základní školy budovány prostory, které svým charakterem zajistí potřebnou kvalitu výuky v rámci relevantní klíčové kompetenci. Pořízení vybavení do učebny je pro realizaci projektu zcela klíčové. Pořizované vybavení je nezbytné pro zkvalitnění a modernizaci výuky předmětů vázaných na klíčové kompetence (Přírodní vědy a práce s digitálními technologiemi).

Očekávané změny spočívají především modernizací odborné učebny fyziky a chemie v objektu Základní školy Halenkovice, což spočívá v nákupu vybavení do této učebny a drobných stavebních úprav. Bezbariérovost školy (odborné učebny) je již plně zajištěna.

Výstupy projektu budou využívat žáci školy během výuky, dále samozřejmě pedagogové a další cílové skupiny. Díky modernizaci laboratoře fyziky a chemie budou moci pedagogové demonstrovat učební látku v lepší kvalitě a srozumitelnosti.

Rekonstruovaná učebna vybavené digitálními technologiemi a didaktickými pomůckami pozitivně ovlivní motivaci žáků ke studiu těchto předmětů na škole, projekt přispěje ke zvýšení klíčových kompetencí žáků v přírodovědných předmětech, zvýší jejich přírodovědnou gramotnost včetně rozvoje schopností při práci s digitálními technologiemi. Realizace projektu podporuje zájemce o studium souvisejících oborů na vyšších stupních základního vzdělání.

Absolvent bude plně připraven pokračovat v dalším rozvoji svých znalostí z oblasti přírodních věd, ať už ve středoškolském vzdělávání nebo již na pracovním trhu.

Projekt Modernizace odborné učebny fyziky – chemie je spolufinancován Evropskou unií.

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0007780

Termín realizace projektu: 2017–2019