č.p.164 763 63 Halenkovice | 577 945 797 | @ zshal@centrum.cz

DEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE

6:00 – 7: 00
scházení dětí ve třídě KOŤÁTEK, ve třídě BERUŠEK a ve třídě SLUNÍČEK – tvořivé činnosti a hry dětí

7:00 – 9:00
rozcházení dětí do kmenových tříd
tvořivé činnosti a hry dětí
výtvarné a pracovní činnosti s rozvíjením individuálních zálib a talentů
tělovýchovné chvilky a pohybové aktivity
komunikace s dětmi a s učitelkou
realizace plánovaných řízených činností navazující na třídní vzdělávací programy
tvůrčí realizace nápadů dětí
individuálně plánované činnosti zaměřené na psychomotorický, kognitivní, osobnostní, sociální a morální rozvoj, rozvoj řeči

8:00 – 8:45
dopolední svačina

9:00 – 9.30
pokračování či individuální dokončení činností
hodnocení ranního programu
návrhy dětí na činnosti pro další den

9:30 – 11:00 pobyt venku SLUNÍČKA
9:30 – 11:00 pobyt venku BERUŠKY
9:30 – 11:30 pobyt venku KOŤÁTKA
pobyt venku spojený s pokračováním činností, zaměřený na hry, pohybové aktivity, pracovní činnosti, poznávací vycházky, turistiku, sezónní činnosti
Činnosti jsou přizpůsobovány kvalitě ovzduší, pobyt venku se neuskutečňuje při mrazu -10°C, při silném větru, dešti a při inverzích.

11:00 – 12:00
příprava na oběd, oběd, osobní hygiena, příprava na odpočinek, odchod dětí s polodenní docházkou domů
11:00 – 11:30 oběd třída SLUNÍČKA
11:00 – 11:30 oběd třída BERUŠKY
11:30 – 12:00 oběd třída KOŤÁTKA

12:00 – 15:45
odpočinek, spánek (12.00 – 14:00)  u předškolních dětí vychází z jejich individuálních potřeb, po obědě (30 min.) odpočívají všechny děti při čtení pohádky, poslechu hudby, děti s nižší potřebou spánku vstávají, učitelky jim nabízejí náhradní klidové aktivity
tělovýchovná chvilka k povzbuzení aktivity dětí
odpolední svačina (14:00 – 14:30)
hry a činnosti zaměřené na volnou tvořivost dětí, hudební a výtvarný program, zájmové aktivity, individuálně plánované činnosti s individuálním přístupem, využití pobytu venku v letním období

Časový rozvrh odpovídá zvláštnostem jednotlivých kolektivů dětí,  jejich schopnosti koncentrace. Učitelky ho pružně přizpůsobují aktuálním potřebám dětí, jejich pracovnímu tempu, zájmům, potřebám.

Dítě pro pobyt v mateřské škole potřebuje:

Pohodlné oblečení – ve třídě je stále udržovaná teplota okolo 23°C, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.

Přezůvky s pevnou patou – nejlépe klasické dětské papuče. Prosíme, dbejte při výběru přezůvek na kvalitu. Dítě je v nich po celý den a papuče s měkkou patou brzy nožičku deformují. Přezůvky s nezpevněnou patou se dětem špatně obouvají.

Starší obuv a oblečení – Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení, včetně ponožek. Z hygienických důvodů není vhodné nosit ponožky ze třídy na školní zahradu. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě.

Pyžamo – na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžamko.

Rezervní oblečení – především mladší děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ nehody. Náhradní tričko, tepláčky (punčocháče, sukýnku) a spodní prádlo.

Pláštěnku – pro účely přesunu v případě plánovaného programu mimo MŠ

Oblíbený hrníček – pro zajištění pitného režimu má každé dítě svůj vlastní oblíbený hrníček, který si snadno pozná a používá ho během dne.

Zubní kartáček a kelímek – děti si po obědě čistí zoubky, každé dítě má vlastní kartáček, který je nutné viditelně označit.

Dále bude potřebovat – zubní pastu, papírové kapesníčky (10 x 10 ks – 2 balení)

Děkujeme za tyto hygienické potřeby, jejichž potřeba v mateřské škole, zvláště u dětí mladšího věku, je poměrně vysoká.
Z hygienických důvodů nepoužíváme ve školce látkové kapesníky. V případě, že je dítě alergické na papírové kapesníky, je nutné toto sdělit učitelce ve třídě.

Všechny věci dětem řádně označte (stačí permanentním fixem)

Dítě pro plavání předškoláků potřebuje:

• plavky
  • ručník
  • plaveckou čepici /silikonovou/
  • sáček na mokré věci
  • hřeben
  • pití v plastové láhvi
  • dostatečně velký batoh

Všechny věci dětem řádně označte (stačí permanentním fixem)

• Svátek má Lucie
  • Zítra má svátek Lýdie
  • Čtvrtek 13. prosince 2018

Prosinec 2018
« Lis

Jak se vám líbí nový web?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...