Aktivity

Doplňkové aktivity školy

Logopedická prevence

Rozvoj komunikačních schopností a správné výslovnosti provádí paní učitelky – logopedické preventistky: p. uč. Jaroslava Válková a p. uč. Eliška Černochová.

Individuální práce s dětmi s odkladem školní docházky

p. uč. Dagmar Holásková a p. uč. Jaroslava Válková.

Předplavecký výcvik

Seznamování s vodou, získávání plaveckých zkušeností, překonání ostychu z vody: p. uč. Dagmar Holásková, Jaroslava Válková, Eliška Černochová, Marie Mihálová.

Cvičení pro děti od 1 do 4 let

V rámci 90minutového setkání na půdě tělocvičny ZŠ Halenkovice se děti seznamují s chováním v kolektivu – především s pravidly společenských her, poznávají nové kamarády, protahují svoje energií nabitá tělíčka, učí se báječné pohybové říkanky, vytváří svá první umělecká díla a nabírají spousty dalších zážitků a nápadů. Pochopitelně k doprovodu rodičů či ostatních příbuzných neodmyslitelně patří spolupráce při jednotlivých cvičeních a hrách. Děti jsou odměňovány motivujícími razítky a drobnými sladkostmi. Vede p. uč. Veronika Horková.

Centrum pro děti

Centrum pro děti působí při MŠ Halenkovice a je určeno opět těm nejmladším, ale především budoucím školkáčkům, kteří se teprve těší na nástup do školky. Pobyt a hry v prostředí mateřské školky jim zpravidla pomůže k jejich rychlejšímu zařazení do života ve školce, což bylo hlavním motivem zřízení centra. Děti do centra doprovází rodiče či příbuzní, kteří se aktivně zapojují do hraní. Centrum vede p. uč. Veronika Horková.

Kurz grafomotoriky

Náprava grafomotorických obtíží u dětí 5 (nácvik správného úchopu pera, uvolnění napětí ruky). Kurz je rozložen do 10 lekcí, během nichž děti procvičují potřebné oblasti s rodiči. Vede p. uč. Marie Mihálová.

…a ještě

příznivé klima ve školičce s pěkným a estetickým prostředím
každodenní aktivity dětí s převládajícími herními prvky k podpoře tvořivosti
zdravý životní styl se správnou skladbou jídelníčku a dostatečným pitným režimem