Doplňkové aktivity ve školce

Doplňkové aktivity školky

Logopedická prevence

Rozvoj komunikačních schopností a správné výslovnosti provádí paní učitelky – logopedické preventistky: p. uč. Jaroslava Válková, p. uč. Eliška Černochová, p.uč. Ilona Plisková, p.uč. Simona Přílučíková.

Logopedické chvilky zařazujeme vždy během dopoledních činností. Paní učitelky se dětem věnují jak skupinově, tak individuálně. V logopedických chvilkách se věnujeme dechových cvičením, artikulačním cvičením a tzv. gymnastice mluvidel. Činnosti jsou prováděny zábavnou formou a motivovány aktuálními tématy vycházejícími z třídních vzdělávacích programů jednotlivých tříd.

Zároveň do mateřské školy vždy jednou za dva týdny dojíždí klinická logopedka Mgr. Lucie Gajdůšková, která se dětem individuálně věnuje.

Individuální práce s dětmi s odkladem školní docházky

Každodenní chvilková nenásilná práce s dětmi odvíjející se od momentálních potřeb a přání dětí a stávající situace, vedoucí k celkovému rozvoji dětí, k podpoře jejich dovedností, rozumových vlastností, k nápravě drobných obtíží v harmonickém rozvoji osobnosti dítěte.

P. uč. Eliška Černochová a p.uč. Bc. Irma Hanáková.

Solná jeskyně

Prevence onemocnění horních a dolních cest dýchacích v příjemném hrovém prostředí solné jeskyně v Otrokovicích.

Cvičení pro děti od 1 do 4 let

V rámci 90-ti minutového setkání na půdě tělocvičny ZŠ Halenkovice se děti seznamují s chováním v kolektivu – především s pravidly společenských her, poznávají nové kamarády, protahují svoje energií nabitá tělíčka, učí se báječné pohybové říkanky, vytváří svá první umělecká díla a nabírají spousty dalších zážitků a nápadů. Pochopitelně k doprovodu rodičů či ostatních příbuzných neodmyslitelně patří spolupráce při jednotlivých cvičeních a hrách. Děti jsou odměňovány motivujícími razítky a drobnými sladkostmi. Vede p. uč. Veronika Horková.

Sauna

Pravidelné návštěvy místní sauny prospívají dětem v rámci prevence celé řady sezónních nemocí. Pravidelná návštěva sauny má blahodárný vliv na lidské zdraví, celkově posiluje organismus a činí ho odolnějším. Děti v sauně nejsou do ničeho nuceny, je zcela respektována jejich individuální potřeba délky pobytu v sauně stejně jako možnost ochlazení se buď v bazénku nebo pod sprchou s nastavitelnou teplotou vody.

…a ještě:

– příznivé klima ve školce s pěkným a estetickým prostředím uprostřed malebných a  kopcovitých, lesy obklopených Halenkovic
– každodenní aktivity dětí s převládajícími herními prvky k podpoře tvořivosti, kreativity a příznivého rozvoje dětí
– zdravý životní styl se správnou skladbou jídelníčku a dostatečným pitným režimem.

• Úterý 19. března 2024
  • Svátek má Josef