č.p.164 763 63 Halenkovice | 577 945 797 | @ zshal@centrum.cz

O naší mateřské škole

Mateřská škola Halenkovice má již dlouholetou tradici. Byla zřízena z iniciativy ředitele národní školy v roce 1950, a to z bytu ředitele školy. Až do roku 1960 byla budova společným útočištěm základní a mateřské školy. Od 1. září 1960 se mateřská škola stává školou s celodenní péčí a začíná existovat samostatná mateřská škola, která se postupně z jednotřídní mateřské školy rozrostla ještě o jednu třídu a od 1. září 1977 se mateřská škola stala dvojtřídní s celodenní péčí a kapacitou 50 dětí . V r. 2010 se po rychlé a účelné rekonstrukci kapacita rozšířila na 64 dětí.
Od roku 2003 byla mateřská škola sloučena do právního subjektu se základní školou. Budova školy je jednoposchoďová . V přízemí se nachází mateřská škola a první třída základní školy, v prvním poschodí druhá, třetí a čtvrtá třída ZŠ.
V přízemí MŠ jsou umístěny tři třídy, které mají samostatné vchody –třída „Koťátek,“ třída „Sluníček“ a v nové přístavbě třída „Berušek“.
K budově mateřské školy přiléhá dvůr a školní zahrada, která je vybavena zahradním zařízením pro hry a odpočinek dětí.

Třída Koťátka:
25 dětí, o které se starají paní učitelky Dagmar Holásková a Jaroslava Válková
Zde jsou zapsány děti ve věku od 5 do 7 let.

Třída Berušky:
25 dětí, o které se starají paní učitelka Marie Mihalová a paní učitelka Eliška Černochová
Zde jsou zapsány děti ve věku od 3,5 do 5 let.

Třída Sluníčka:
14 dětí, o které se stará paní učitelka Veronika Horková a chůva Veronika Juřenová
Zde jsou zapsány děti ve věku od 2 do 3 let.

Jednotlivé třídy umožňují dětem ty nejlepší podmínky pro individuální rozvoj osobnosti a schopností.
Záměrem výchovného působení a filosofií naší školy je vytvořit MŠ rodinného typu s úzkými vazbami na rodiče. Chceme umožnit dětem prožít aktivní a šťastné dětství tím, že jim vytvoříme pohodové a přátelské prostředí bez zbytečného spěchu, kde se budou cítit dobře, kde bude kamarádská nálada, pochopení a láska. Usilujeme o rozvoj samostatných a zdravě sebevědomých dětí cestou přirozené výchovy, chceme položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb, učit je zdravému stravování, uvědomění si odpovědnosti za své chování a jednání, a to vše společnou cestou s rodiči.
Náš školní vzdělávací program má název Svět je velká skládačka. Promýšlíme proto naši činnost tak, aby děti mohly skutečně poznávat, objevovat a orientovat se v současném světě a ve společnosti, také v mezilidských vztazích.
Snažíme se poskytovat dětem podnětné tvořivé prostředí. Vedeme děti tak, aby se jejich osobnost rozvíjela všestranně a harmonicky.

• Svátek má Lucie
  • Zítra má svátek Lýdie
  • Čtvrtek 13. prosince 2018

Prosinec 2018
« Lis

Jak se vám líbí nový web?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...