Třeťáci mají určitě na co vzpomínat … 😊

  1. března 2022 se přijeli podívat do knihovny ve Zlíně, kde absolvovali program „Svěrákovy radovánky“. Kdo by totiž neznal tak skvělého spisovatele jako je Zdeněk Svěrák! Krásnou akci pro nás zorganizovala naše knihovnice Pavlínka Bieberlová ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně. Moc, moc, moc jim tímto ještě jednou děkujeme 😊. Děti měly možnost si také některé knihy zapůjčit a v rámci čtenářských dílen si je potom i ve třídě číst.

https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Navsteva_knihovny_ve_Zline_a_Sverakovy_radovanky/

V dubnu byl „Den naruby“ i „Den šílených účesů či den s pokrývkou hlavy“. V pátek 22. dubna 2022 se v rámci „Dne Země“ žáci podívali na čističku odpadních vod v Halenkovicích a potom plnili různé úkoly na hřišti a v okolí školy. Stanoviště si pro ně připravili osmáci.

V květnu se zúčastnili soutěží v týmech na „Den dětí“.

Po celý školní rok v rámci pracovních činností a výtvarné výchovy vytvářeli žáci výrobky z různých materiálů a vyzkoušeli si i různé techniky. Tvořili dárky v keramické dílně. Čekala je také příprava jednoduchého pokrmu. Pohoštění v podobě jednohubek s různými druhy pomazánek. Jak se jim to podařilo, se můžete „mrknout“ zde:

https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Mame_na_co_vzpominat_…_3._tr./

  1. června 2022 podnikli společně se čtvrťáky výlet na hrad Helfštýn a také obdivovali Zbrašovské aragonitové jeskyně.

https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Vylet_3._a_4._tr._-_22._6._2022/

  1. června proběhla u třeťáků piškvorkiáda. Děti se pilně připravovaly!

A výsledky?

  1. místo: Davča Staněk
  2. místo: Sárinka Zapletalová
  3. místo: Pavlík Chochul

Všichni zúčastnění si zasloužili za svou snahu a bojovnost menší odměnu a diplom za účast v soutěži. Vítězové obdrželi ještě něco navíc 😊.

Na fotografie z akce se můžete podívat zde:

https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Piskvorkiada_u_tretaku_-_28._6._2022/

 

Marta Skýpalová