Myslíte si, že je hezčí dárky dostávat nebo je dávat?

Naši páťáci se rozhodli, že udělají dobrý skutek a že nebudou v předvánočním čase myslet jenom na sebe.  Zapojili se do projektu České církve evangelické „Krabice od bot“.  Cílem je potěšit děti, které nemají v životě tolik štěstí jako oni a možná pro ně budou naše krabice s dárky to jediné, co k Vánocům dostanou. Krabice od bot jsme naplnili věcmi, které by mohly dětem udělat radost, krásně jsme je zabalili, nalepili štítek a pak jsme je odevzdali na sběrném místě ve Zlíně („DOBRÁ Montessori základní škola a mateřská škola s.r.o.“). Zde totiž působí dobrovolníci, kteří provoz sběrného místa zajišťují.

Myslím si, že až naši páťáci budou doma na Štědrý den rozbalovat svoje dárky, určitě si také vzpomenou, že někde jsou dívky či chlapci, kteří se právě radují z dárečků, které jim poslali.

Páťáci, děkuji Vám za Vaši aktivitu, za obrovské nadšení, za to, že jste přinesli dárečky, obětovali i to, s čím už si doma nehrajete. Jde vidět, že i když jste někdy „živější třída“, tak máte srdíčka na správném místě a jsou otevřená ostatním, kteří naši pomoc a péči potřebují.

Marta Skýpalová

Další fotografie na Rajče