Ve středu 31.5. se třeťáci vydali do Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Doprovodila nás Pavlínka Bieberlová, která celou akci zorganizovala a domluvila.
Děti měly možnost prohlédnout si krásné prostory dětského oddělení knihovny. Paní knihovnice pro nás měla připravenou zajímavou besedu na téma Vědí draci o legraci. Stejný název nese také kniha známe spisovatelky pro děti Daniely Krolupperové. Děti se seznámily s širokou škálou autorčiných knih. Některé máme i ve škole a knihu Sedmilhář Josífek, už mají třeťáci přečtenou a zapsanou ve čtenářském deníku. Následovala prohlídka prostor dětského oddělení a seznámení s organizací knihovny. Poté si děti mohly samostatně prohlížet nebo číst knihy, dle svého výběru a zájmů. Nejvíce děti zaujal nový automat na samostatné vypůjčení a vrácení knih.
Moc děkujeme naší paní knihovnici Pavlínce Bieberlové, za příjemně strávené dopoledne a těšíme se na další spolupráci.

Mgr.T.Abrahámová