Vážení rodiče!

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od pondělí 11. 5. 2020 umožněna docházka do školy pro žáky 9. ročníku. Tato docházka bude probíhat ve formě konzultací a je určena pro deváťáky, kteří se připravují k přijímací zkoušce na střední školy.  Docházka je dobrovolná a závisí na rozhodnutí rodičů. Pokud však rodiče žáka k docházce přihlásí, je třeba případnou nepřítomnost žáka omlouvat na základě pravidel Školního řádu. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy pro své dítě do 7. 5. 2020

Je třeba dodržet následující principy:

CESTA DO ŠKOLY A ZE ŠKOLY

• Při cestě do školy a ze školy je nutné zakrytí úst i nosu ochrannými prostředky.
  • Před školou je třeba dodržovat odstupy 2 metry.
  • Žáky si před školou vyzvedne pedagogický pracovník v 7.45 hodin.
  • Žáci před vstupem do školy předají ped. pracovníkovi Čestná prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví – viz. příloha: čestné prohlášení
  • Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest /zvýšená tělesná teplota, kašel nebo jiné možné příznaky COVID-19/.

V BUDOVĚ ŠKOLY

• Všichni žáci nosí ve společných prostorách školy roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček, do kterého bude odkládat roušku při vyučování.
  • Neprodleně po příchodu do třídy musí žák použít dezinfekci na ruce, která bude k dispozici ve třídě.
  • Skupina bude složena maximálně z 15 žáků a složení skupiny je neměnné.
  • Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, bude umístěn do samostatné místnosti a okamžitě budou informováni rodiče, kteří si žáka vyzvednou.

VE TŘÍDĚ

• V každé lavici bude sedět pouze jeden žák.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup mezi lavicemi 2 metry /nejméně 1,5 metru/. Pokud dochází k bližšímu kontaktu /např. při skupinové práci, musí se roušky nosit i ve třídě/.

DALŠÍ ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

• Obsahem vzdělávání bude pro žáky 9. ročníku učivo z předmětů přijímací zkoušky – český jazyk a matematika.
  • Konzultační dny budou vždy v pondělí a ve čtvrtek v době 8.00 – 11.30 hodin.
  • Obědy nebudou poskytovány.
  • Škola povede evidenci o docházce žáků do školy.

PaedDr. Marie Kašíková, ředitelka školy