Vážení rodiče!

V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od pondělí 25. 5. 2020 umožněna docházka do školy pro žáky 1. až 5. ročníku. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy pro své dítě do 18. 5. 2020.  Žáka nelze zařadit do školní skupiny později. Zákonný zástupce má povinnost podepsat Čestné prohlášení (viz. příloha).
Docházka bude probíhat ve dvou blocích. Dopolední blok – výukové aktivity od 7.45 hodin do 12:15 hodin. Po obědě mohou žáci odcházet domů nebo se účastnit odpoledního bloku, který bude nahrazovat školní družinu do 15.00 hodin, ve výjimečných případech do 16.00 hodin. Docházka je dobrovolná a závisí na rozhodnutí rodičů. Pokud však rodiče žáka k docházce přihlásí, je třeba případnou nepřítomnost žáka omlouvat na základě pravidel Školního řádu.

Čestné prohlášení

Ranní družina nebude pro žáky zajišťována.
Výuka tělesné výchovy
v běžné podobě, včetně plavání, není možná.

Je třeba dodržet následující principy:

CESTA DO ŠKOLY A ZE ŠKOLY

• Při cestě do školy a ze školy je nutné zakrytí úst i nosu ochrannými prostředky.
  • Před školou je třeba dodržovat odstupy 2 metry.
  • Žáky si před školou vyzvedne pedagogický pracovník v 7.30 hodin.
  • Vstup do budovy je umožněn pouze žákům.
  • Do školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky infekce dýchacích cest /zvýšená tělesná teplota, kašel nebo jiné možné příznaky COVID-19/.

V BUDOVĚ ŠKOLY

• Všichni žáci nosí ve společných prostorách školy roušky.
  • Každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček, do kterého bude odkládat roušku při vyučování.
  • Neprodleně po příchodu do třídy musí žák použít dezinfekci na ruce, která bude k dispozici ve třídě.
  • Skupina bude složena maximálně z 15 žáků a složení skupiny je neměnné.
  • Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, bude umístěn do samostatné místnosti a okamžitě budou informováni rodiče, kteří si žáka vyzvednou.

VE TŘÍDĚ

• V každé lavici bude sedět pouze jeden žák.
  • Ve třídě bude max. 15 žáků.
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup mezi lavicemi 2 metry /nejméně 1,5 metru/. Pokud dochází k bližšímu kontaktu /např. při skupinové práci/, musí se roušky nosit i ve třídě.

DALŠÍ ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI

• Obědy budou poskytovány.
  • Škola povede evidenci o docházce žáků do školy, nepřítomnost musí být řádně omluvena zákonným zástupcem žáka.

PaedDr. Marie Kašíková, ředitelka školy

Čestné prohlášení