V letošním školním roce se Žákovský parlament rozhodl, že uspořádá na přelomu října a listopadu strašidelnou noc ve škole. Termín padl na 1. listopad, a tak se v páteční podvečer nahrnuli do školy kostlivci, upíři, čarodějnice, zombíci a jiná strašidla, aby si užili magickou atmosféru starobylé tradice uctění památky našich zesnulých předků. Žákovský parlament připravil v jednotlivých třídách stanoviště s úkoly, které museli účastníci splnit. Navštívili tak například chemickou laboratoř, v níž ochutnávali kouzelné lektvary, zahráli si o život při odhalování zapeklitých hádanek, brodili se temnými bažinami říše močálů, hledali klíč k bájnému pokladu, čekala na ně také dráha smrti, ale i výtvarná dílnička Čáry máry, kde si vyrobili buďto masku z dýně, nebo pavouka. Před jídelnou na návštěvníky čekal fotokoutek, kde se mohli zájemci blýsknout a v závěru halloweenský rej podkreslený hudebním doprovodem, doplněný občerstvením v bufetu a tombolou. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili této akce, stejně jako těm, kteří pomáhali s přípravami.

Mgr. Pavla Manová