V úterý 26. října (těsně před podzimními prázdninami) proběhlo u třeťáků halloweenské dopoledne. Děti přišly v kostýmech, v krabičkách měly z domu připravené úžasné svačiny a celý den se nesl ve znamení tohoto svátku. Během dopoledne toho stihly opravdu hodně: plnily různé úkoly, pracovaly ve skupinkách, počítaly zapeklité příklady, sestavovaly strašidelný jídelníček, zahrály si hru „Co sis zapamatoval?“, míchaly lektvar čarodějnice Čaromůry, pomohly duchovi v bludišti najít správnou cestu k dýním, skládaly puzzle, poslechly si anglické halloweenské písničky a také si vyrobily zápichy do květináčů v podobě duchů.

A jak na tento den vzpomínají žáci? Co se jim líbilo?

„Mě se líbilo úplně všechno a hlavně svačiny.“  Lilianka Chludová

„Že jsme hráli různé hry a že jsme se neučili.“ Nelinka Nekorancová

„Měli jsme míň vyučování. A krásné svačiny a masky.“ Emily Súkupová

„Jak jsme dělali pracovní listy. Bylo to nejlepší.“ Pavlík Chochul