Ihned na začátku září podnikli žáci 4.A dobrodružství. A nejenom s Karlem Zemanem!

Co všechno prožili?

  • V rámci předmětu člověk a jeho svět se učili o pravěku a toto učivo se prolínalo i jinými předměty (matematikou, českým jazykem a výtvarnou výchovou). Skládali pravěkou abecedu a řadili názvy dinosaurů podle abecedy, pracovali s úkoly v jednotlivých pracovních listech, skládali ptakoještěra a snažili se vytvořit vlastní jeskynní malby.
  • Navštívili knihovnu na OÚ v Halenkovicích, kde četli, vypracovávali pracovní listy a dozvěděli se pár zajímavostí ze života známého ilustrátora Zdeňka Buriana. (Zde ještě roušky nemuseli mít 😊. )
  • Podnikli „Dobrodružství s Karlem Zemanem“ v Muzeu JVM ve Zlíně. (V této době již ale byly roušky povinné ve všech vnitřních prostorách. ☹ Co se dá ale dělat? Nic. Zvládli to!)
  • V rámci vzdělávacího programu viděli krátké ukázky z filmu o režisérovi Karlu Zemanovi a trošku odhalili pozadí jeho trikového umění. Seznámili se se způsobem natáčení filmu „Cesta do pravěku“. Pak si vytvořili ploškové loutky a klasickou animací se je snažili rozpohybovat do společného krátkého videa.

Na některé fotografie se můžete podívat zde: https://zshalenkovice2.rajce.idnes.cz/Dobrodruzstvi_nejenom_s_Karlem_Zemanem/