Jedno čtvrteční ráno se ve třídě u Ježečků z nenadání objevila velikánská truhlice.  A představte si, z té truhlice najednou vyskočili dva skřítkové. Jmenovali se Truhlička a Truhlík. Přinesli nám pohádku o zlém skřítku Zubykazovi, který se objeví pokaždé, když si někdo dlouho nečistí zoubky. Jenže, vtip byl v tom, že žádný Zubykaz neexistuje, byla to totiž převlečená Truhlička, která chtěla svému kamarádu Truhlíkovi pomoci a bála se, aby neměl vykažené všechny zoubky.

Pohádka byla doplněna hrou na kytaru a ukulele s veselými písničkami, které se dětem moc líbily. Jedna z nich byla dokonce o čokoládě a zrovna tuhle písničku si mohly děti se skřítky zazpívat.

Všechno nakonec dobře dopadlo. Truhlík slíbil, že si již zoubky bude pravidelně čistit. Truhlička odhalila své tajemství, že Zubykaz je vlastně ona a dohodli se s Truhlíkem, že čokoládu, kterou měl Truhlík tak moc rád, omezí a dá si ji jen po snídani, a že nesní celou tabulku, ale rozdělí se i s Truhličkou. Na závěr nám skřítkové zazpívali hezkou písničku, kterou se s námi rozloučili. Jak se z ničeho nic objevili, tak také zmizeli.