V úterý 3. října se již tradičně konala na naší škole akce určená žákům pátého ročníku ,,Dětská policie“. Tu pořádá pro naše děti MÚ Otrokovice ve spolupráci s naší školou a Policií ČR. Vybráno bylo šest dětí, které se akce zúčastnily.
O půl deváté ráno za námi přijela paní Žemlová, která má akci na starost a ta si s dětmi popovídala o vybavení vozidla, potřebných dokladech apod. Kolem deváté se dostavili také policisté, kteří dětem ukázali jak vybavení vozidla, tak jejich výbavu, potřebnou k práci. Asi o půl desáté jsme se přesunuli na místo, kde probíhala silniční kontrola za asistence našich žáků. I když se dařilo odchytit docela dost řidičů, všichni měli doklady i auta v pořádku a žádný z nich nemusel být tedy pokárán. Děti za to řidičům dávaly drobné dárečky. Kontroly je moc bavily, a tak nám dopoledne rychle uteklo a v jedenáct hodin jsme se vrátili do školy.

Blanka Stuchlíková