Jak jistě všichni víte, 6.prosince slaví svátek svatý Mikuláš. V naší škole jsme tento den pojali výuku prvního trojročí trošku netradičně. Prvňáčky v tento den učil andílek z nebe, druháčky pekelná čertice a i ve třetí třídě to zasmrádlo čertovinou. Místo paní učitelky vtrhla ráno do třídy čertice Belzebuba. V lavicích sedělo plno neposedných čertíků a nespočet andílků, kteří netrpělivě vyhlíželi Mikuláše s jeho výpravou.
Nejdříve však děti musely prokázat své vědomosti v čertovské škole. Nebylo to jen tak. Plnily úkoly z českého jazyka i matematiky, luštily Mikulášovu šifru. Kdo pilně pracoval, dostal za odměnu zlatý dukátek. Po velké přestávce se začalo chodbami školy proslýchat, že s Mikulášovou výpravou chodí snad letos i smrtka? A opravdu! I v těch nejodvážnějších a jindy nebojácných očičkách, se najednou objevily střípky strachu.
Ptáte se, jak to nakonec dopadlo a jestli přece jen neskončil někdo v pekle? I ta nejhříšnější dušička se nakonec očistila pěknou básničkou, či písničkou a všechny děti dostaly od Mikuláše sladký perníček. Za nadílku moc děkujeme a příští rok se zase budeme těšit nashledanou.

Čertice Belzebuba