V pondělí 4. října k nám do školky zavítala „bylinková teta,“ aby nám poodhalila kouzelný svět voňavých bylinek.  Dětem byly představeny byliny daného podzimního období v čerstvé i sušené formě. Bylinková teta o každé rostlince něco málo popovídala, aby děti věděly, jak se bylinky zpracovávají a jak se mohou dále využít.  Děti měly možnost si veškeré produkty ovonět, ochutnat (bylinkové sirupy nám obzvláště chutnaly), při jejich poznávání děti zapojily všechny smysly (zrak, čich, chuť i hmat).

All-focus

To, co děti ale bavilo nejvíce, byla výroba drobného bylinného dárku: látkového pytlíčku, který si děti měly možnost samostatně vyzdobit a následně naplnit vybranými léčivými bylinami dle své volby. To nám pak nádherně voněla celá školka kouzelnými bylinkami.

Fotky zde: fotky zde