V pátek 29. 11. 2019 zavítal k nám do školy Mgr. Tomáš Zdechovský, jeden z 21 českých politiků, kteří zastupují české zájmy v Evropském parlamentu. Žáci osmého a devátého ročníku měli tak možnost nahlédnout za oponu Evropské unie, dozvědět se, jak funguje struktura Evropského parlamentu a jeho jednotlivých částí, a zjistit, jak vypadá takový pracovní den europoslance.
Žáci diskutovali, kladli dotazy směřující nejen k práci v Evropském parlamentu, povídali si také o životních cestách, které mohou člověka zavést k této práci, jaký vliv má pracovní vytížení europoslance na osobní zájmy, ale také kam směřují jejich budoucí příběhy a jak dosáhnout svých cílů a co vše je potřebné k jejich naplnění. Děkujeme tímto za velmi poučnou besedu, stejně jako milou a vstřícnou návštěvu až z dalekého Bruselu.

Mgr. Pavla Manová