Ve středu 26. 6. jsme se opět, jako každoročně, schýlili k závěru školního roku, se kterým je spojena akademie II. stupně naší základní školy a slavnostní vyřazování a pasování deváťáků.
Program začal vystoupením žáků 6. třídy, kteří hledali inspiraci ve své vlastní třídě plné chlapců. Připravili si pohádku Sněhurka a, ne 14, ale tři trpaslíci. Sedmáci si nacvičili parodii na televizní soutěž – „Co na to Češi?“ – v jejich podání – „Co na to Haleny?“ Žáci 7. B si nachystali taneční vystoupení. V antických modelech zatančili na řeckou národní hudbu. Deváťáci zahráli dvě krátké scénky, první z filmu Slunce, seno, jahody a druhou z filmu Pelíšky. V následujícím přednesu odrecitovali text Roberta Fulghuma „Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce“. Následovalo rytmické vystoupení osmáků, kteří se ocitli v říši Šmoulů, modrých lidiček, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Zazněly písně Šmoulí makarony a Carnival Kanye Westa.
Vyvrcholením horkého odpoledne bylo slavnostní rozloučení se žáky 9. třídy. Program začal nástupem našich absolventů a jejich představením. Pan starosta Bc. Roman Kedruš žáky dekoroval šerpou a paní ředitelka jim předala pamětní list. Nejlepším žákem školy byl vyhlášen Jiří Musil. Žákyně Petra, Markéta a Lída přednesly svůj vlastní text na rozloučenou. Poté se slova ujali paní ředitelka PaedDr. Marie Kašíková a pan starosta a absolventům popřáli hodně zdarů a úspěchů v novém životě. Úplně na závěr jsme si všichni společně zazpívali písně Karla Gotta C´est la vie a Michala Davida Děti ráje.
Mgr. Monika Urbancová
Mgr. Eva Lovasová

https://www.rajce.idnes.cz/zshalenkovice2/album/skolni-akademie-2024-a-vyrazeni-devataku

https://www.rajce.idnes.cz/zshalenkovice2/album/skolni-akademie-2024-dopoledne-pro-skolu-a-skolku