V pondělí 24. 6. 2019 proběhlo v parčíku u nové školy slavnostní ukončení školního roku 2018/2019. V letošním roce dostali halenkovičtí školáci vysvědčení o čtyři dny dříve z důvodu  ředitelského volna, aby mohla být zahájena generální opravy učeben v nové škole. Pozvání na tuto malou slavnost přijal starosta obce p. Jaromír Blažek a zástupkyně SRPŠ p. Žaneta Nádvorníková.  Po zhodnocení právě uplynulého školního roku předala ředitelka školy slovo třídním učitelům, kteří knižními odměnami ocenili práci nejlepších žáků jednotlivých tříd. Odměněni byli také žáci za práci ve školním parlamentu. Paní Pavlína Bieberlová vyhodnotila nejlepší literární práce s tématem halenkovické pouti. K 30. červnu ukončila odchodem do důchodu své dlouholeté působení v halenkovické základní škole Mgr. Hana Huťková. Ředitelka školy poděkovala p. Huťkové za její obětavou práci v oblasti školství a popřála jí do nového životního období hodně klidu, odpočinku a především zdraví.
Vyvrcholením posledního školního dne bylo rozdání vysvědčení, které z důvodu již vybouraných starých parket v učebnách muselo probíhat v různých místech budovy nové školy.
Přeji svým kolegům a všem halenkovickým školákům krásné a pohodové prázdniny a zároveň se těším na setkání se všemi v novém školním roce 2019/2020.
Žákům 9. ročníku přeji hodně úspěchů při získávání dalších znalostí s nadějí, že nezapomenou, že základy svého vzdělání získali právě v halenkovické škole!

PaedDr. Marie Kašíková
ředitelka ZŠ a MŠ Halenkovice