Seiferos – dravci

Ve volné přírodě nám draví ptáci krouží příliš vysoko nad hlavami na to, abychom si je mohli dobře prohlédnout. Proto pro nás bylo velkým zážitkem vidět dravce zblízka malý kousek před námi na školním hřišti. Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavostí, ale nejvíce se nám líbilo, když jsme je viděli lovit kořist nebo když nám přelétávali kousek nad hlavou. A krásného velkého výra jsme si dokonce mohli opatrně pohladit po bříšku. To se nám ve volné přírodě opravdu jen tak nepoštěstí.

Fotky zde

Putování za zvířátky

Kam to v úterý ráno celá školka tak radostně chvátá? Už z dálky je totiž vidět, že ať jdou kamkoli, moc se tam těší. No bodejť by se netěšili. Jdou se totiž podívat na čerstvě narozená jehňátka, na štěbetající kachny a na šikovné cvičící pejsky do Zádřinových k Vydrovým. I když je to docela dlouhá cesta, když sluníčko hezky svítí nad hlavou a vedle sebe má člověk své milé kamarády, uběhne to jako nic. Už z dálky jsme slyšeli, jak nás vítají zvědavé ovečky s malými jehňátky. Pásli se volně na pastvině, ale protože jsme si je chtěli pohladit, skvělý ovčácký pes Jack je zahnal do ohrady. Ovce ho poslouchaly skoro tak na slovo, jako děti paní učitelky. Pak nám Jack ještě předvedl, jak mu jde běh přes překážky, kličkování mezi tyčemi, prolézání tunelem, zhoupnutí na houpačce,… a tohle všechno zvládá nejenom se svojí paničkou, ale i s naší školkovou kamarádkou Aničkou. Takže od téhle chvíle se mají pejsci na Halenkovicích na co těšit – čeká je bravurní trénink ode všech školkových dětí. Když to totiž zvládne Jack s Aničkou, zvládneme to i my ostatní!

Fotky zde